Skip to main content

Parcel · Map M0184500

1278 OLD NORTHFIELD RD

Owner: HEALY CHRISTINE

Assessed value

$139,580

$80,640 bldg · $58,940 land

Est. annual tax

$4,998

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1958

1,228 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1958
Living area
1,228 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Aug 7, 2006

    Bk/Pg OPM-50121

    $76,500

More on Old Northfield Rd