Skip to main content

Parcel · Map H0122200

198 BLAKEMAN RD

Owner: HOOD PAUL L & JULIEANNE

Assessed value

$229,180

$147,490 bldg · $81,690 land

Est. annual tax

$8,207

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1988

2,240 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1988
Living area
2,240 sqft · 2.0 stories