Skip to main content

Parcel · Map C0039200

235 HUMISTON CIR

Owner: CARR DORIS B

Assessed value

$136,850

$75,740 bldg · $61,110 land

Est. annual tax

$4,901

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1962

1,316 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1962
Living area
1,316 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Nov 30, 2022

    Bk/Pg OPM-220032

    $237,000

More on Humiston Cir