Skip to main content

Parcel · Map D0077000

1301 OLD NORTHFIELD RD

Owner: DURSO ANTHONY R & LAUREL M

Assessed value

$202,440

$136,430 bldg · $66,010 land

Est. annual tax

$7,249

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1979

2,436 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1979
Living area
2,436 sqft · 2.0 stories