Skip to main content

Parcel · Map B0022300

244 BRANCH RD

Owner: CAOUETTE MICHAEL J & LINDA M

Assessed value

$194,950

$147,350 bldg · $47,600 land

Est. annual tax

$6,981

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1987

2,186 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1987
Living area
2,186 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Sep 16, 2002

    Bk/Pg OPM-10231

    $190,000

More on Branch Rd