Skip to main content

Parcel · Map S0252400

272 BRANCH RD

Owner: STAMMER JOACHIM & MARTHA C

Assessed value

$212,800

$144,060 bldg · $68,740 land

Est. annual tax

$7,620

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1981

2,975 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1981
Living area
2,975 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jan 30, 2018

    Bk/Pg OPM-170036

    $200,000

More on Branch Rd