Skip to main content

Parcel · Map O0199100

140 RIVER ST

Owner: JR RESIDENTIAL LLC

Assessed value

$136,500

$96,950 bldg · $39,550 land

Est. annual tax

$4,888

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

TWO FAMILY

RA15

Year built

1930

2,160 sqft

Owner mailing

140 RIVER ST, THOMASTON, CT

Building

Style
2-FAMILY
Year built
1930
Living area
2,160 sqft · 2.0 stories