Skip to main content

Parcel · Map L0151600

110 GRABHERR RD

Owner: DAMARY MITCHELL

Assessed value

$172,970

$110,810 bldg · $62,160 land

Est. annual tax

$6,194

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1970

1,816 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1970
Living area
1,816 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Jun 3, 2024

    Bk/Pg OPM-230063

    $390,000
  2. Nov 25, 2013

    Bk/Pg OPM-130013

    $236,000

More on Grabherr Rd