Skip to main content

Parcel · Map M0180700

227 WALNUT HILL RD

Owner: WINKELMANN CYNTHIA C & PAUL T

Assessed value

$160,160

$99,260 bldg · $60,900 land

Est. annual tax

$5,735

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1930

1,868 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1930
Living area
1,868 sqft · 1.0 story