Skip to main content

Parcel · Map Y0288400

429 WALNUT HILL RD

Owner: VALENTI SEBASTIAN & DONNA

Assessed value

$171,280

$105,140 bldg · $66,140 land

Est. annual tax

$6,134

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY PA 490

RA80A

Year built

1965

1,215 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1965
Living area
1,215 sqft · 1.0 story