Skip to main content

Parcel · Map C0075700

342 D WELTON WAY

Owner: PAOLINO ALFRED

Assessed value

$225,610

$167,790 bldg · $57,820 land

Est. annual tax

$8,079

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

2000

2,152 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2000
Living area
2,152 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · GAS

Recorded sales

  1. Oct 12, 2022

    Bk/Pg OPM-220008

    $400,000
  2. Aug 26, 2020

    Bk/Pg OPM-190122

    $328,000
  3. Apr 2, 2013

    Bk/Pg OPM-12032

    $280,000

More on D Welton Way

342 D WELTON WAY — Thomaston Land Records