Skip to main content

Parcel · Map C0075400

372 D WELTON WAY

Owner: DELAROSA ROBERT L & DENISE M

Assessed value

$218,400

$160,580 bldg · $57,820 land

Est. annual tax

$7,821

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

2002

2,240 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2002
Living area
2,240 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Aug 2, 2002

    Bk/Pg OPM-10199

    $54,900
  2. Aug 2, 2002

    Bk/Pg OPM-10200

    $246,026

More on D Welton Way