Skip to main content

Parcel · Map C0074600

387 D WELTON WAY

Owner: PENNELLA DENNIS & DOREEN

Assessed value

$224,980

$167,160 bldg · $57,820 land

Est. annual tax

$8,057

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

2001

2,200 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2001
Living area
2,200 sqft · 2.0 stories

387 D WELTON WAY — Thomaston Land Records