Skip to main content

Parcel · Map C0074900

410 D WELTON WAY

Owner: LUCHUN KEVIN & BRODERICK-LUCHUN KELLI; LUCHUN CHARLES

Assessed value

$222,320

$163,800 bldg · $58,520 land

Est. annual tax

$7,961

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

2004

2,576 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2004
Living area
2,576 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Dec 13, 2010

    Bk/Pg OPM-10012

    $300,000
  2. Dec 22, 2004

    Bk/Pg OPM-40045

    $290,000

More on D Welton Way