Skip to main content

Parcel · Map S0257300

700 WALNUT HILL RD

Owner: STONE HARRY CURTIS

Assessed value

$143,710

$78,680 bldg · $65,030 land

Est. annual tax

$5,146

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1967

1,312 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1967
Living area
1,312 sqft · 1.0 story