Skip to main content

Parcel · Map F0084800

784 WALNUT HILL RD

Owner: RIBACK GARY D

Assessed value

$243,110

$174,300 bldg · $68,810 land

Est. annual tax

$8,706

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1990

3,567 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1990
Living area
3,567 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · PROPANE

Recorded sales

  1. Aug 31, 2011

    Bk/Pg OPM-10058

    $300,000

More on Walnut Hill Rd

784 WALNUT HILL RD — Thomaston Land Records