Skip to main content

Parcel · Map S0236700

750 WALNUT HILL RD

Owner: GRENDZISIEWSKI RYAN & ANGELA

Assessed value

$177,030

$94,640 bldg · $82,390 land

Est. annual tax

$6,339

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1972

1,896 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1972
Living area
1,896 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Aug 8, 2014

    Bk/Pg OPM-130070

    $205,000

More on Walnut Hill Rd