Skip to main content

Parcel · Map M0188700

30 BRISTOL ST

Owner: FAWBER STEVEN R

Assessed value

$162,190

$116,760 bldg · $45,430 land

Est. annual tax

$5,808

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1875

1,644 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1875
Living area
1,644 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 23, 2013

    Bk/Pg OPM-12069

    $210,000
  2. Mar 17, 2006

    Bk/Pg OPM-50051

    $230,175

More on Bristol St