Skip to main content

Parcel · Map S0248400

42 BRISTOL ST

Owner: SMITH DONALD H & LINDA M &; PRETTY JAMES A JR

Assessed value

$113,120

$70,070 bldg · $43,050 land

Est. annual tax

$4,051

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1920

1,083 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1920
Living area
1,083 sqft · 2.0 stories