Skip to main content

Parcel · Map S0245700

92 BRISTOL ST

Owner: YARISH MICHAEL J & ANGENETTE M

Assessed value

$133,840

$89,110 bldg · $44,730 land

Est. annual tax

$4,793

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1937

1,519 sqft

Building

Style
BUNGALOW
Year built
1937
Living area
1,519 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
OLD STYLE · OIL

Recorded sales

  1. Oct 19, 2023

    Bk/Pg OPM-230004

    $205,000
  2. Nov 5, 2007

    Bk/Pg OPM-70015

    $210,000

More on Bristol St